آموزشی

معرفی انواع مدل‌های تخت خواب کمجا برای اتاق‌های کوچک

اگر قصد دارید تا دکوراسیون خانه نقلی خود را به زیبا‌ترین شکل ممکن بچینید، استفاده از وسایل کم‌جا را فراموش نکنید. وسایل کم‌جا، فضای محدودی را اشغال می‌کنند و قابلیت استفاده چند‌ کاربردی را دارند. متداول‌ترین وسایل مناسب برای خانه‌های نقلی، انواع مدل‌های تخت خواب کم‌جا هستند که در اتاق‌های کوچک استفاده می‌شوند. در این مقاله به معرفی انواع مدل‌های تخت‌خواب کم‌جا می‌پردازیم. اگر اتاق کوچکی دارید ولی می‌خواهید نهایت استفاده را از فضای موجود ببرید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

تخت تاشو؛ مخصوص آپارتمان‌های نقلی

تخت تاشو به‌عنوان تخت کم‌جا بین افراد مختلف شناخته شده است. زیرا با استفاده از تخت خواب تاشو، ۳۰ درصد فضای اتاق برای استفاده روزانه آزاد می‌شود. در‌نتیجه برای افرادی که اتاق کوچکی دارند انتخابی هوشمندانه است. تخت‌خواب‌های یک‌نفره و دو‌نفره به ازاء هر نفر، ۲ متر‌مربعاز فضا را اشغال می‌کنند. با این حال، هنگام جمع‌کردن تخت تاشو، این مقدار فضای اشغال شده آزاد می‌شود. مهم‌ترین متعلقات تخت تاشو شامل موارد زیر است.

•    بدنه تخت
•    لولا، جک و دستگیره
•    درب تخت تاشو

کیفیت هر یک از اجزای تخت تاشو در طول عمر آن تاثیر‌گذار است. هر‌چقدر جنس بدنه، اتصالات و جک تخت تاشو محکم‌تر باشد، دوام تخت نیز بیشتر خواهد بود. 

تخت تاشو کنج؛ جدیدترین مدل تخت‌های کم‌جا

هنگام خرید سرویس خواب، همه افراد دوست دارند تا جدیدترین و بهترین مدل تخت را انتخاب کنند. تخت‌های کم‌جا نیز مدل‌های مختلفی دارند که تخت تاشو کنج جزو جدیدترین مدل آن محسوب می‌شود. تخت تاشو کنج، برای اتاق‌هایی مناسب است که عرض دیوار زیاد نیست و امکان قرار‌دادن تخت، کمد و میز آرایش وجود ندارد. در این صورت، تخت تاشو در کنج دیوار تعبیه می‌شود تا از فضای اتاق نهایت استفاده برده شود. تخت تاشو کنج، فقط در اتاق‌های کوچک کاربرد ندارد، بلکه بسیاری از افراد خاص‌پسند، جذب طراحی مدرن و جدید این تخت می‌شوند. عموماً تخت تاشو کنج برای سرویس یک‌نفره یا سرویس خواب کم‌جا نوجوان کاربرد دارد. زیرا تخت‌های دو‌نفره نیاز به فضای بزرگ‌تری دارند.

تخت تاشو دونفره؛ سرویس خواب کامل در یک باکس

با افزایش قیمت مسکن، افراد زیادی به سمت خانه‌های نقلی می‌روند. مخصوصاً زوج‌های جوان که قصد شروع زندگی تازه‌ای را دارند. به‌همین دلیل، تخت خواب تاشو دو نفره محبوبیت زیادی در بین نو‌عروس‌ها پیدا کرده است. تخت تاشو دو‌‌نفره مدل‌های متنوعی دارد تا همه سلیقه‌ها را تحت پوشش قرار دهد. قطعات تخت تاشو دو‌نفره مانند یک سرویس خواب کامل است که شامل کمد، میز آرایش، کتابخانه کوچک یا حتی میز مطالعه می‌شود. اما همه این موارد بستگی به سلیقه و فضای اتاق شما دارد. به‌راحتی می‌توانید ابعاد سفارشی مورد‌نظرتان را به کارشناسان فروشگاه بلج ارائه دهید تا طرح و مدل دلخواهتان را با بالاترین کیفیت تحویل بگیرید. 

تخت تاشو افقی؛ مخصوص اتاق‌هایی با طول کم

اکثر تخت‌خواب‌های  تاشو، به‌صورت عمودی باز و بسته می‌شوند. اما جدیدترین مدل تخت کم‌جا که کمتر به آن توجه شده، تخت تاشو افقی است. معمولاً تخت تاشو برای اتاق‌هایی که طول محدودی دارند، کاربردی‌تر است. یکی دیگر از مزایای تخت کم‌جا افقی، راحت باز و بسته‌ شدن آن است. فشاری که به جک تخت وارد می‌شود، معادل عرض تخت یک‌نفره یا دو‌نفره است. دقیقاً مانند این است که یک میز تحریر تاشو را باز یا بسته کنید. همین امر موجب افزایش طول عمر تخت تاشو نیز می‌شود. 

تخت تاشو وکیوم؛ مقاوم‌ترین مدل تخت کم‌جا

مدرن‌ترین تخت کم‌جا، با بهره‌گیری از جدیدترین اصول طراحی، تخت تاشو وکیوم است. تخت تاشو وکیوم، طرحی مدرن دارد و در‌عین حال بسیار مقاوم است. انتخاب تخت تاشو وکیوم برای افرادی که طرفدار طرح‌های به‌روز و مینیمال هستند، انتخاب بسیار مناسبی است. برای تولید تخت وکیوم از تکنولوژی وکیوم ممبران استفاده شده است؛ به‌همین دلیل با اسم تخت‌های ممبران نیز بین افراد شناخته می‌شود. 

در تخت تاشو وکیوم، پوشش مقاومی به‌کار رفته است که نسبت به روکش‌های معمولی مزایای زیادی دارد و از نفوذ هر‌گونه آسیب به بدنه تخت جلو‌گیری می‌کند و در‌برابر رطوبت مقاوم‌تر است. به‌همین دلیل در شهر‌هایی که رطوبت هوا باعث از بین‌رفتن کاور‌های چوبی می‌شود، بهترین عملکرد را دارد.

سرویس خواب دو طبقه نوجوان مخصوص اتاق‌های کوچک

تخت‌های دو‌طبقه را می‌توان از خانواده تخت‌های کم‌جا بر‌شمرد. اما مانند تخت‌های تاشو، باعث افزایش ۳۰ درصدی فضای مثبت اتاق نمی‌شوند. تخت‌های دو‌طبقه مخصوص کودکان و نوجوانان و همچنین بزرگسالان است. قرار‌گرفتن تخت در ارتفاع، محیط اتاق را تا حد چشمگیری دلباز می‌کند. همچنین طراحی برخی از تخت‌های دو‌طبقه به‌گونه‌ای است که میز تحریر نیز در کنار تخت‌ها تعبیه شده است. علاوه‌بر این، با قرار‌دادن کشو در زیر پله از فضای پرت تخت‌ها استفاده مثبت می‌شود. 

امکان استفاده از تخت‌های دو‌طبقه برای افراد بزرگسال نیز وجود دارد. طراحی و ابعاد تخت دو‌طبقه بزرگسال تنها تفاوت آن با تخت دو‌طبقه نوجوان محسوب می‌شود. جنس بدنه تخت، مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب تخت دو طبقه است. زیرا جنس قوی و با‌دوام، تضمین‌کننده عمر بالای تخت‌ها است.

تخت خواب جک‌دار؛ یک تخت با دو کاربرد

یکی دیگر از مدل‌های تخت مناسب اتاق‌های کوچک، تخت‌خواب جک‌دار است. البته بر‌خلاف تخت‌های تاشو و دو‌طبقه، ابعاد کمی ندارد و مانند تخت استاندارد یک‌نفره یا دو‌نفره فضای زیادی از اتاق را اشغال می‌کند. اما مزیتی که نسبت به تخت‌های معمولی دارد، فضای زیادی است که در زیر تخت برای قرار‌دادن وسایل اضافی وجود دارد. کفی تخت و تشک به‌کمک جک‌های هیدرولیکی قوی بلند شده و امکان دسترسی به زیر تخت به‌راحتی فراهم می‌شود. فضای زیر تخت در برخی از مدل‌های تخت جک‌دار، پارتیشن‌بندی شده است تا وسایل با نظم بیشتری انبار شوند. 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید